مهدی فراهانی با اشاره به حادثه تصادف در اتوبان در قم ـ تهران، اظهار داشت: این حادثه حدود ساعت 15 در کیلومتر 15 اتوبان قم ـ تهران به وقوع پیوست. در جریان تصادف 9 خودرو در دو لاین اتوبان قم ـ تهران با یکدیگر برخورد کردند. در جریان این تصادف 9 نفر از هموطنانمان دچار مصدومیت شدند.
تصادف زنجیره*ای 9 خودرو در کیلومتر 15 اتوبان قم ـ تهران 9 مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش فارس، مهدی فراهانی با اشاره به حادثه تصادف در اتوبان در قم ـ تهران، اظهار داشت: این حادثه حدود ساعت 15 در کیلومتر 15 اتوبان قم ـ تهران به وقوع پیوست.

وی در خصوص جزییات این حادثه گفت: در جریان تصادف 9 خودرو در دو لاین اتوبان قم ـ تهران با یکدیگر برخورد کردند.

معاون مرکز حوادث و فوریت های پزشکی قم اظهار داشت: پس از اعلام حادثه سه دستگاه آمبولانس از سه پایگاه امداد جاده*ای قم برای رسیدگی به مصدومان و انتقال آنها به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به تعداد مجروحان و مصدومان این حادثه خاطرنشان کرد: در جریان این تصادف 9 نفر از هموطنانمان دچار مصدومیت شدند که 5 نفر از این مصدومان در محل به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

فراهانی افزود: 4 مصدوم دیگر به وسیله دو آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی قم منتقل شدند که در حال حاضر وضعیت این مصدومان رضایت بخش است.

وی خاطرنشان کرد: آمبولانس دیگر اورژانس نیز تا پایان کار و انتقال خودروها به بیرون از اتوبان در صحنه تصادف حضور داشت.

معاون مرکز حوادث و فوریت*های پزشکی قم خاطرنشان کرد: در محور قم ـ تهران 4 پایگاه امداد جاده*ای مستقر است که در کوتاه*ترین زمان کار امدادرسانی به حوادث این محور انجام می*شود.

لازم به یادآوری است اورژانس قم 32 پایگاه دائمی در اختیار دارد که 16 پایگاه آن جاده ای است و در حال حاضر در همه جاده*های قم به سایر شهرها و حتی بخش*های استان نیز این پایگاه*ها مستقر هستند.

امسال همه این پایگاه ها به خصوص پایگاه*های جاده*ای به یک دستگاه اتوبوس و آمبولانس و تجهیزات لازم مجهز شده*اند و در هر پایگاه تعداد شش نفر نیروی متخصص وجود دارند که به صورت شیفتی و در هر شیفت دو نفر آماده خدمات*رسانی هستند.